Rogoznica > Tipy na výlety > Primošten
stin pod zahlavim

Primošten
Na prvním poloostrově je stupňovitě rozmístěna stará vesnice. Původně to byl ostrov, který byl spojen s pevninou mostem (Primošten = přemostěný, připojený mostem). Na dominantním místě se nachází kostel sv. Jiří z 15.a 18. stol. Vesnice je malebná, pověstná svými úzkými uličkami a tradičními venkovskými stavbami. Druhý, sousední poloostrůvek, zvaný Raduča, zaujímá výhradně zařízení cestovního ruchu - ubytovací, stravovací, zábavní, krásný krytý bazén, hřiště a jiná sportovní zařízení.

Koupání
Na březích "rekreačního" poloostrůvku - na severní straně je pozvolný vstup do vody pokrytý oblázky (vhodné i pro děti, na jižní straně se nachází kamenité přírodní pláže, místy s vybetonovanými plochami, které jsou před sluncem chráněny borovým lesem. Pláže se nachází i v okolních zátokách Mala Raduča a Velika Raduča, Peleš a Primoška.

Zábava
Diskotéka Aurora, ležící asi 1 km za obytnou částí letoviska, patří svou kapacitou 3000 návštěvníků k největším, ale i k nejlépe vybaveným a nejoblíbenějším na Jadranu. Též živá hudba. Lidová slavnost - fešta k poctě Panny Marie 28. července, procesí se účastní na vodě desítky lodí a člunů. Primoštenska fešta se koná v prvním týdnu v srpnu...
 
linka zapati